Itálie vs. Rakousko

Sedm evropských zemí nabízí lyžování v Alpách. Pro české lyžaře jsou z pohledu vzdálenosti a ceny ideální volbou dvě země. Jsou to Itálie a Rakousko.

Tyto dvě země můžeme porovnávat dle několika aspektů:

  • Vzdálenost
  • Ubytovací kapacity a jejich atmosféra
  • Flexibilita
  • Cena
  • Počasí

Vzdálenost – i v Itálii najdete střediska vzdálená 500 až 550km z ČR

Pokud porovnáme vzdálenosti středisek rakouských Alp (Kaprun – 530 km, Nassfeld – 525 km) a třeba italských Dolomitů (Val di Fiemme – 780 km, Val di Falsa – 770 km) tak v tomto případě vede lyžování v Rakousku. Pokud se ale rozhodnete navštívit např. italský skiregion Friuli Venezia Giulia (Brno – Tarvisio – 480 km, Praha – Tarvisio – 540km – při nejkratší trase), ležící téměř u rakousko-italských hranic, rozdíl v ujetých kilometrech již není tak velký.

Ubytování – rodinná atmosféra v penzionech

Co se týká ubytovacích kapacit, tak v tomto ohledu se dočkáte poměrně velkého rozdílu. Zatímco v dobře známých rakouských lyžařských střediscích (Nassfeld, Kaprun, Sölden, Zillertal) Vás čekají velká sídliště apartmánů a ubytovacích kapacit, v regionu Friuli Venezia Giulia je pro Vás připravena spousta malebných hotýlků a krásných penzionů s ryze přátelskou a rodinnou atmosférou. Skvěle upravené svahy se zpravidla nachází velmi blízko Vašeho ubytování. Díky menší hustotě ubytovacích kapacit Vás nečekají fronty a mačkanice s ostatními návštěvníky.

Flexibilní délka pobytů

Menší italská střediska jako je např. Tarvisio Vám na rozdíl od velkých rakouských ski resortů nabízí velkou flexibilitu při plánování délky Vašeho pobytu. Většina lyžařských středisek nabízí týdenní a delší pobyty, zatímco v těch menších Vám ušijí pobyt na míru a můžete vyžít i čím dál více populárních „zkrácenek“. Zkráncenky jsou pobyty již od 3 nocí s příslušným skipasem.

Nižší ceny než v Rakousku

Cena je samozřejmě taky jeden z rozhodujících faktorů. V tomto ohledu jasně vedou lyžařské zájezdy do Itálie. Ubytování a služby s tím spojené jsou v Itálii levnější než v Rakousku.

Hledáte-li slunce- Itálie je jistota

Itálie je vždy spojována se slunným počasím. A to nejen v létě. I italské sjezdovky jsou známé tím, že bývají velmi často zality sluncem.

Pokud se chystáte jarní prázdniny strávit se svými dětmi na horách, všechny argumenty hovoří pro lyžování v Itálii. Stejná vzdálenost ve srovnání s Rakouskem, příjemnější atmosféra, možnost ušít si pobyt na míru, nižší ceny a lepší počasí.

lyzovani-italie-tarvisio-monte-lussari-04

Be Sociable, Share!